Riedučių istorija

Tikriausiai visi žinote, kas yra riedučiai. Ne retas net yra bent kartą gyvenime su jais važinėjęs. Tačiau ar žinote, iš kur jie atsirado, kaip susiformavo riedučių kultūra ir t.t.? Greičiausiai, kad ne, tačiau raginame susipažinti su riedučiais iš arčiau, kadangi ši istorija yra iš tiesų įdomi ir netikėta. Būtent apie tai šis straipsnis – riedučių istorija, įdomiausi faktai bei riedučių kultūros formavimasis. Jei jums tai aktualu ar tiesiog esate žingeidus, kviečiame skaityti toliau.

Gimė ne Amerikoje

Jei paklaustumėme jūsų, kurioje šalyje atsirado riedučiai, ką atsakytumėte? Daugeliui žmonių riedučiai ir riedučių kultūra asocijuojasi su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis – tai tarsi 9 dešimtmečio simbolis, kurį buvo galima sutikti bene visuose to meto Holivudo filmuose. Kaip bebūtų, tai yra netiesa – riedučiai buvo sukurti ir pradėti naudoti Rusijoje.

Dar vienas įdomus faktas apie riedučius, kurį žino tikrai ne kiekvienas – jie nebuvo išrasti kaip atskira transporto ar laisvalaikio praleidimo priemonė. Pagalvokite, į ką yra panašūs riedučiai? Būtent, į pačiūžas. Ir būtent dėl šios priežasties rusai sumanė sprendimą, kuris leistų profesionaliems čiuožėjams treniruotis net ten, kur nėra ledo. Kitaip tariant, riedučiai buvo sukurti kaip pakaitinė forma pačiūžoms ir niekas net nenumanė, jog vieną dieną jie taps tokie popūliarūs ir žinomi visame pasaulyje.

Iš ko susideda riedučiai?

Moderniųjų laikų riedučiai, kurie atrodo šiuolaikiškai ir yra tapę daugybės žmonių neatsiejama gyvenimo dalimi, susideda iš trijų pagrindinių dalių, t.y. bato, platformos bei ratukų.

Riedučių batai yra labai panašūs į tuos, kurie naudojami pačiūžų gamyboje. Jie yra kieti, aukštu aulu, su specialiomis apsaugomis pėdai ir čiurnoms.

Tuo tarpu riedučių platforma, kuri jungia riedučių batą su ratukais, gali būti įvairių stilių. Vienos platformos pritaikytos 4, o kitos 5 ratukams.

Riedučiai savo ratukais praktiškai niekuom nesiskiria nuo riedlenčių – dažniausiai jie yra minkšti, nedideli, bei permatomi. Riedučių pravažumas yra didesnis nei, tarkime, riedlenčių, todėl jie yra vertinami kaip geresnė transporto priemonė.