Kuo skiriasi pasiūlymai kompresoriams ir ką būtina žinoti pirkėjui?

Oro kompresoriai naudojami įvairiose pramonės srityse ir kasdienėje buityje, tačiau pasiūlymai kompresoriams gali skirtis, priklausomai nuo įrangos galios, panaudojimo sąlygų ir techninių duomenų. Kitaip sakant, norėdami priimti geriausią sprendimą, turite žinoti esminius oro kompresorių skiriamuosius bruožus, kad nupirkta technika džiugintų savo eksploatacinėmis savybėmis ir praktiškumu.

Kas yra kompresorius?

Kompresoriai geromis sąlygomisVisų pirma reikėtų apsibrėžti, ką vadiname kompresoriumi. Kompresorius – tai įrenginys, kuris suspaudžia orą, naudodamas variklį. Kad technikai nereikėtų dirbti be pertraukos, suspaustas oras yra kaupiamas specialioje talpykloje (rinktuve). Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad kuo mažesnis suspausto oro suvartojimas ir slėgio svyravimas, tuo mažesnės talpos rinktuvas jums reikalingas.

Kuo skiriasi stūmokliniai ir sraigtiniai kompresoriai?

Nors kompresoriai gali būti skirstomi pagal darbo pobūdį, galią, dydį, talpą ir kitus techninius parametrus, bendrąja prasme visi kompresoriai grupuojami į sraigtinius ir stūmoklinius. Pastarieji yra populiariausia kompresorių rūšis, plačiai naudojama autoservisuose ir buityje. Šie kompresoriai perkami tuomet, kai klientui reikalingas nedidelis slėgis ir suspausto oro poreikis. Šio tipo kompresoriai gaminami su tiesiogine arba diržine pavara. Sraigtiniai kompresoriai naudojami tuomet, kai reikalinga nenutrūkstama suspausto oro gamyba. Tai galingi, ilgaamžiai, ekonomiški kompresoriai, skirti intensyviam darbui. Primename, kad šie kompresoriai skiriasi savo dydžiais ir našumu, todėl prieš priimant sprendimą reikėtų pasitarti su pardavėjais ar parduotuvės konsultantais.

Kodėl svarbu apsibrėžti kompresoriaus naudojimo paskirtį?

Prieš keliaudami į parduotuvę ieškoti jūsų lūkesčius atitinkančio kompresoriaus, turite žinoti, kad prekyba suspausto oro įranga priklauso nuo kompresorių naudojimo paskirties. Šiuo atveju įprasta išskirti 3 pagrindines kompresorių grupes. Plataus pritaikymo kompresoriai naudojami buityje, nesudėtingoms suslėgto oro tiekimo užduotims. Šie kompresoriai naudojami namuose arba nedideliuose autoservisuose. Kita grupė – profesionalūs portatyvūs kompresoriai, skirti intensyvioms ir sudėtingoms darbo sąlygoms. Šie kompresoriai naudojami statybos darbų aikštelėse. Trečioji kategorija – komercinio tipo kompresoriai, naudojami tuomet, kai kasdien reikia pastovaus suslėgto oro tiekimo. Tai pažangiomis technologijomis, dideliu efektyvumu ir aukšta kokybe pasižymintys kompresoriai.

Gairės: