Koks valgomojo stalas tiks jūsų interjerui?

Stalas valgomajamValgomojo įrengimas reikalauja gerai apgalvotų sprendimų. Vienas svarbiausių jūsų darbų – tikslingai parinkti baldai. Valgomojo stalas turi tapti traukos objektu ir atitikti bendrąją būsto stiliaus viziją. Jis privalo būti patogus, praktiškas ir tvirtos konstrukcijos. Deja, itin plati valgomojo baldų pasiūla tampa tikru iššūkiu pirkėjams. Ilgametę patirtį turintys dizaino specialistai pataria, kaip išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį stalą, kuriuo džiaugsitės ne vienerius metus.

Dydis ir forma

Rinkdamiesi valgomojo stalą, visų pirma turite įvertinti jo dydį ir formą. Šis sprendimas priimamas racionaliai įvertinus valgomojo išplanavimą. Per didelis stalas trukdys kasdieniams darbams, o itin mažas baldas atrodys nenatūraliai. Išlaikykite proporcijas. Mažam valgomajam tiks nedidelio dydžio stalas, geriausiai – apvalus arba kvadrato formos, didesnės erdvės patalpai reikės didesnio stalo – optimalus pasirinkimas yra stačiakampio formos stalas, kuris vizualiai užpildo erdvę. Nepamirškite, kad aplink stalą turi būti pakankamai vietos, kad galėtumėte judėti ir sėdėti. Stalo dydis turi būti pasirenkamas ir pagal tai, kiek žmonių prie jo leis laiką, pvz., galbūt gyvenate vienas arba jūsų šeima nepratusi kartu vakarieniauti? Tokiu atveju didelio stalo jums neprireiks.

Stilius ir išvaizda

Valgomojo stalas turi būti stilingas ir formuoti viso valgomojo interjerą. Baldo stilių rinkitės atsakingai – tarpusavyje susikertantys sprendimai kurs chaosą, todėl tokioje aplinkoje negalėsite atsipalaiduoti ir jausite įtampą. Jei pirmenybę skiriate klasikiniam interjerui, rinkitės klasikinį stalą, jei gyvenamojoje erdvėje dominuoja skandinaviškas namų interjeras, jūsų lūkesčius atitiks minimalistinio dizaino baldas. Valgomojo stalas turi derėti prie apdailos stiliaus, medžiagų ir spalvų. Stalo gamybinės medžiagos lemia ne tik baldo vizualiką, bet ir jo ilgaamžiškumą. Jei vertinate protingas investicijas, rinkitės kokybiškų medžiagų gaminį, kuris nereikalaus sudėtingos priežiūros, ilgai išlaikys prekinę išvaizdą ir džiugins ne vienerius metus.

Kokias gamybines medžiagas rinktis?

Vienas dažniausių pasirinkimų – medinis valgomojo stalas. Nors medis paprastai siejamas su klasikiniu stiliumi, savo vietą gali atrasti ir moderniame interjere – eksperimentuokite su medžio spalva, raštais ir baldo formomis. Iš kitos pusės, mediniai paviršiai yra gana jautrūs pažeidimams ir sugeria skysčius. Stikliniai paviršiai yra ne tokie jautrūs pažeidimams, tačiau ant jų matosi pirštų antspaudai, o tai reiškia, kad reikės dažnesnių valymo darbų. Metalo ir akmens sprendimai siejami su originalumu ir išskirtinumu. Abu pasirinkimai užtikrina gana lengvą priežiūrą, tačiau toks stilius tinka ne kiekvienam interjerui.

Gairės: