Ar parduodami naujos statybos butai Vilniuje užtikrina optimalų kainos ir kokybės santykį?

Nekilnojamojo turto paieška – vienas sudėtingiausių ir daugiausiai atsakomybės reikalaujančių procesų. Parduodami naujos statybos butai Vilniuje stebina itin didele pasiūla. Tiesa, nepaisant šių būstų privalumų, daugelis pirkėjų renkasi pigesnius senos statybos daugiabučius. Nekilnojamojo turto brokeriai ragina neapsigauti ir įvertinti kelis būsto atrankos kriterijus. Visais atvejais verta ieškoti optimaliausio kainos ir kokybės santykio – taip būsite tikri, kad už patrauklią kainą gausite aukštos kokybės namus, kuriais džiaugsitės daugybę metų.

Kas pigiau: naujos ar senos statybos butas?

Butai VilniujeVienas opiausių klausimų nekilnojamojo turto paieškoje – jo kaina. Grubiai visi butai skirstomi į brangius (naujos statybos) ir pigius (senos statybos) būstus. Šiuo atveju reikėtų žinoti tai, kad nors naujos statybos būstas iš tiesų reikalauja didesnių išlaidų, vis dėlto, jis užtikrina aukštesnę gyvenimo kokybę. Pateiksime pavyzdį – jei ketinate pirkti senos statybos butą, sumokate gana nedidelę sumą, tačiau paprastai šis sprendimas susijęs su papildomų išlaidų reikalaujančiais įvykiais, pvz., būstui reikalingi kapitalinio remonto darbai, jums teks pakeisti ir lauko duris bei langus. Daug problemų gali sukelti inžinerinės sistemos, liftas ir t. t. Deja, suremontuoti ir atnaujinti laiptinę ar viso namo įrangą gali būti itin sudėtinga. Galiausiai, būtina atsižvelgti ir į kaimynystę, gyvenamą aplinką, automobilių stovėjimo aikštelę ir kitus aspektus, kurie laikui bėgant taps vis svarbesni. Nekilnojamojo turto brokeriai primena, kad bankai kur kas palankiau vertina naujos statybos būstus, todėl paskolos seniems butams suteikiamos ne tokiomis palankiomis sąlygomis.

Įvertinus visus minėtuosius aspektus, verta dar kartą pagalvoti, ar šis pasirinkimas iš tiesų padės taupyti. Be to, reikia pripažinti, kad naujos statybos daugiabutis užtikrins didesnę investicinę grąžą. Iš kitos pusės, negalima paneigti ir tam tikrų privalumų – senos statybos daugiabučiai paprastai perkami be būsto paskolos, todėl tai puikus pasirinkimas pirkėjams, nenorintiems įsipareigoti bankui. Tokie daugiabučiai stovi struktūriškai patogioje miesto vietoje, todėl lengviau pasieksite viešojo transporto stoteles, vaikų darželį ar mokyklą.

Kodėl svarbu gyvenamasis rajonas?

Kad būtumėte tikri gyvenimo komfortu, atsakingai rinkitės rajoną, kuriame norite gyventi. Vienas populiariausių sprendimų – NT Naujamiestyje. Tai naujos statybos daugiabučiai, žavintys aukšta gyvenimo kokybe, stilinga gyvenamąja aplinka, jaukia ir saugia kaimynyste. Būdami visai arti centro, butai apsaugoti nuo didžiųjų miesto gatvių ir triukšmo, turi jaukų vidinį kiemą, kuriame malonu praleisti laiką, atsipalaiduoti, pasportuoti ar tiesiog mėgautis artimų žmonių draugija. Primename, kad gyvenamasis rajonas turi būti struktūriškai patogioje vietoje, iš kurios nesunkiai pasieksite darbovietę, prekybos centrus ar kitus jums aktualius objektus, pvz., sporto klubą. Čia turite jaustis užtikrintai, nebijoti dėl artimųjų ir vaikų saugumo.

Gairės: