Gyvenimas su ir be audio / video

Nors paprastai net nesusimąstome, kaip audio / video aparatūra keičia mūsų gyvenimus, tačiau iš tiesų mes labai dažnai jau net neįsivaizduojame, kaip gyventume be tam tikrų elektronikos prietaisų, įrenginių. Kur jie mus supa, kai mes jų nepažįstame?

Medijų teorija

AVPrieš prieidami prie konkrečių audio / video pavyzdžių, galime paminėti tai, kad medijų teorija gimė jau labai seniai. Ne dėl to, kad niekas nebūtų sugalvojęs kitos, o dėl to, kad kai kurie teiginiai buvo tikrai taiklūs ir lenkiantys laiką, McLuhenas, medijų teorijos tėvas, pačias medijų technologijas vadino žmonių tęsiniais. Nueikite studijuoti kur nors komunikaciją arba medijų teoriją, ir labai greitai suprasite, kas turima omenyje, kadangi šita istorija yra kartojama kaip Platono „Poetika“ ar olos alegorija. Tačiau visgi šie dalykai yra gana įdomūs ir tuo, kad jie nusakė daug tiesos. McLuhenas, sakydamas, kad medijos yra žmogaus tęsiniai, turėjo minty, kad audio aparatūra padeda pratęsti mūsų klausos organus, video aparatūra – regos jusles, ir kitos aparatūros atitinkamai kitaip veikdavo. Galima apie šią teoriją galvoti ir dabar, kai net nepastebime, kaip greitai sugadiname kokias nors ausines ar telefonus, kompiuterius. Taip yra dėl to, kad mes tikrai juos jau laikome tarsi savo kūno tęsiniais, o mūsų kūnas tarsi turi nemažai savisaugos instinktų, galimybių pasirūpinti pats savimi. Tuo tarpu, medijos tų savybių neturi, nors mes jas laikome savo tęsiniais, mes visgi turėtume juos laikyti atskirais daiktais ir rūpintis jomis daugiau.

Muzika mūsų namuose

Kur mūsų namuose slypi audio / video aparatūra? Štai audio aparatūrą galima sutikti ten, kur yra bent nedidelė radija virtuvėje. Tad ir už sienos gyvenanti bobutė naudoja tą aparatūrą, jeigu girdite, kaip vidurdienį ji klauso Lietuvos žinias. O štai moderniuose butuose yra turima geresnė garso aparatūra, kuri leidžia pasidžiaugti kokybiška muzika. Tačiau taip pat galima pagalvoti ir apie muziką mašinoje. Muzika kelyje mums suteikia daug puikių įspūdžių ir gali iš esmės pakeisti kelionę. Jeigu darosi nuobodu klausytis variklio ūžimo, tai muzika transporte gali būti dalykas, kuris iš tikrųjų leidžia labiau atsipalaiduoti ir patirti kelionę kur kas maloniau.

Vaizdo aparatūra namuose

Kas gi nenorėtų nuosavos namų kino sistemos namuose? Vieni įsigyja jas tokias, kiti perka šiek tiek paprastesnius, mažesnius televizorius, kurie irgi funkcionuoja kaip pakankamai kokybiški ekranai.

Gairės: