Kai sugenda kompiuteris: ką sutaisyti galime patys

Vos nustojus veikti kompiuteriui, tuojau pat imame ieškoti pc repair near me, desktop repair. Esame priklausomi, ir mac repair, mac repairs kartais mums bus labiau prioritetas nei mūsų sveikata. Jeigu kompiuteris ima gesti, visi pasijaučiame negerai, išsigąstame, kad tai nebūtų pats didžiausias gedimas, kad netektų dabar pirkti visiškai naujo kompiuterio. Juk nesimėto pinigai tiesiog ant tako. Tad norėtųsi, kad ir veiktų jis tinkamai. Tačiau kartais nieko negali padaryti, kažkas ima ir sugenda. Bet ar tikrai visada turime kreiptis iškart į meistrus, gal yra kokių nors dalykų, kuriuos sutaisyti pavyktų ir patiems? Gal ir yra.

Operacinė sistema

Pirmas ir pats paprasčiausias vidinis sistemos gedimas yra operacinės sistemos sugedimas. Tai reiškia, kai nustoja veikti jūsų Windows, Linux, Ubuntu ir kitos sistemos. Taip gali atsitikti dėl to, kad:

a) Per retai kreipiate dėmesį į tas lenteles su klaidomis ir gedimais, kurias išmeta jūsų operacinė sistema;

b) Niekada neatnaujinate operacinės sistemos;

c) Operacinės sistemos atsinaujinimo metu grubiai išjungėte kompiuterį ir tokiu būdu galbūt tarsi per operaciją staiga ją nusprendėte baigti, nors krūtinės ląsta dar atvira;

d) Naudojate nelegalias versijas ir dėl to galiausiai sistema sugenda.

Jeigu bent vienas iš variantų jums yra pažįstamas, tai labai tikėtina, kad anksčiau ar vėliau jungiant kompiuterį neįsijungs jūsų mylimas Windows logotipo paveikslėlis, o būsite iškart permesti į mėlynąją bIos aplinką. Joje turėsite susigaudyti. Dėl to rekomenduojama patiems pasistengti surasti video mokymus, kaip persirašyti operacinę sistemą. Dabar nebe 2000 – ieji, ir tai ne jūsų pirmasis personalinis kompiuteris, su kuriuo mokate tik atsidaryti „Paint“ programą. Metas išmokti tokius fundamentalius dalykus kaip operacinės sistemos perrašymas.

Virusai

Jeigu kompiuterį užvaldė virusai, turite dar vieną gerą priežastį turėti antrąjį kompiuterį arba bent greitai veikiantį telefoną su internetu. Žodžiu, per antrąjį prietaisą paieškokite informacijos apie geriausias virusų gaudymo ir antivirusines programas. Tada parsisiųskite vieną, jeigu reikia, susimokėkite už naudojimą. Ji galės sugauti kenkėjus ir išvalyti kompiuterį, o jūs sutaupysite ir nereikės kompiuterio nešti į taisyklą.

Sulūžęs korpusas, iškritę klavišai

Jeigu problema ne kažkur giliai mikroschemose, o kažkur ant korpuso išorinėje dalyje, tikriausiai galite susitaisyti ir pats. Gal nuo smūgio atšoko kokia dalis. Nedelskite, kol ji, vis kliūdama už rankų, galutinai nukris. Susitaisykite ją jau dabar.

Gairės: