Ką reikia žinoti apie įmonių mokesčius?

BuhalterijaSteigiant įmonę, savininkas skaičiuoja, kiek bus išlaidų, tačiau dažnai būna sudėtinga iš anksto viską apskaičiuoti, todėl vis dažniau savininkai domisi, kokios buhalterines paslaugos teikiamos. Kreipiantis į tokią įmonę, kuri teikia šias paslaugas, galima labai daug naudingos informacijos sužinoti apie įmonių steigimą, mokesčius ir pan.

Kartais savininkai klysta manydami, kad steigimas kainuoja labai brangiai ir tik pradėjus vykdyti veiklą, reikės mokėti mokesčius. Vis dėl to, buhalterinių paslaugų įmonės konsultuoja visais klausimais susijusiais su mokesčių mokėjimais ir paaiškina apie mokesčius. Kreipdamiesi į tokią įmonę, sužinosite, kad pelno mokestis bus mokamas ne iš karto, o tada, kai uždirbsite pelną. Be to, pelno mokestis mokamas už metus. Mokesčio dydis yra 5 arba 15 proc. Tai reiškia, kad jeigu per metus uždirbsite mažą sumą pelno, tai mokėsite mažesnį procentą šio mokesčio, o jeigu uždirbsite daug, tai ir atitinkamai susimokėsite. Pavyzdžiui, jeigu jūsų įmonė per metus uždirbs iki 300 tūkst. pelno, tai mokesčiai bus mokami nuo šios sumos 5 proc. Uždirbant daugiau, reikės sumokėti 15 proc. pelno mokesčio.

PVM mokestis taikomas taip pat ne visada. Jeigu jūsų steigiama įmonė per metus pasieks 45 tūkst. eurų pajamų, tai reikės mokėti 21 proc. PVM mokesčio. Jis mokamas nuo parduotų prekių ar paslaugų. Be to, reikia žinoti, kad įmonės buhalteris šį mokestį turės mokėti kiekvieną mėnesį, o ne vieną kartą per metus, kaip yra su pelno mokesčiu. Buhalterinių paslaugų įmonės pataria savininkams, kurie žino, kad jų pajamos per metus bus tikrai didesnės, nei 45 tūkst., iš karto registruotis PVM mokėtoju. Kitais atvejais geriau palaukti ir skaičiuoti, kokios bus pajamos.

Visos buhalterines paslaugos susideda iš įvairių skaičiavimų ir mokesčių mokėjimų. Ne išimtis ir GPM mokestis. Pradėjus įmonės veiklą ir išmokėjus pirmąjį atlyginimą, reikės sumokėti šį mokestį. Jo dydis 15 proc. Tiesa, kol neturėsite įdarbintų darbuotojų ir nemokėsite atlyginimų, tai šio mokesčio nereikės mokėti. Be to, reikės mokėti ir sodros mokesčius. Galima tik preliminariai skaičiuoti, kad apie 40 proc. Šie mokesčiai mokami nepriklausomai nuo to ar atlyginimai mokami, ar ne. Čia svarbus tas faktas, kad yra įdarbintas darbuotojas. Kaip matome, kartais savininkams tikrai gali būti sudėtinga suprasti kada ką mokėti. Planuojant steigti įmonę, geriausia kreiptis į buhalterinių paslaugų įmonę, kuri padės viską suprasti.