Kokią skalbimo mašiną pirkti?

Įvairios skalbimo masinos šiuo metu yra daugelyje namų. Tikriausiai retas iš mūsų galėtų įsivaizduoti patogią buitį be šios pagalbininkės. Perkant naują skalbyklę, tenka susidurti su daugybe pasiūlymų ir patarimų, tačiau kaip patiems išsirinkti geriausiai tinkančią skalbimo mašiną?

Kaina daugeliui yra lemiamas kriterijus, todėl labai svarbu iškart numatyti kokią pinigų sumą skirsite naujam pirkiniui. Kainos skiriasi ženkliai. Galima rasti skalbimo mašinas, kurios kainuoja iki kelių šimtų eurų ir galima rasti tokias, kurios kainuoja kelis tūkstančius. Nebūtina pirkti brangiausias skalbimo mašinas, nes šiais laikais tikrai galima įsigyti paprastą pigią ir po penkerių metų pasikeisti į naujesnę. Geriau naujesnis modelis, nei keliolika metų naudoti labai brangią skalbimo mašiną, kurios funkcijos ir galimybės jau senai ne tokios, kokios buvo pradžioje. Be to, nepamirškite, kad daugeliu atvejų permokama už prekės ženklą, reklamą ir kt.

Balta skalbyklėKai jau žinote, kokia kaina jums priimtina, tai turite žinoti, kokios skalbimo mašinos jums reikia. Pirmiausia apsispręskite ar norite tokios, kurios atidarymas yra viršuje, ar tokios, kurios durelės yra iš šono. Pagalvokite apie tai, kaip atidaryti bus lengviau priklausomai nuo to, kurioje namų vietoje stovės skalbimo mašina. Taip pat pagalvokite ar norite tik skalbimo mašinos, ar norite, kad būtų ir džiovinimo funkcija. Tiesa, čia reikia paminėti, kad pigesnis išlaikymas būtų, jei džiovyklę įsigytumėte atskirai. Vis dėl to, kartais džiovyklė yra būtina, tačiau neturima vietos jai pastatyti, todėl vienintelė išeitis – įsigyti du viename t.y. skalbyklę kartu su džiovykle.

Sekantis svarbus pasirinkimo kriterijus – skalbimo mašinos talpa. Kuo daugiau šeimos narių arba skalbiama daug ar didelių skalbinių (pavyzdžiui, antklodžių), tai verta pagalvoti apie 7–9 kg talpą. Taip pat pagalvokite, kad, jei dažnai skalbiate, bet po nedaug skalbinių kraunate, tai jums nereikia talpios skalbimo masinos. Verčiau dažniau skalbti nedidelius kiekius skalbinių su mažesnės talpos skalbimo mašina, nes sunaudosite mažiau vandens ir elektros. Taigi, reikia labai gerai įvertinti savo skalbimo įpročius. Svarbus patarimas tiems, kurie renkasi skalbimo mašiną ir planuoja netolimoje ateityje šeimos pagausėjimą – rinkitės didesnės talpos, nes gimus vaikams, skalbimų skaičius ženkliai išauga.

Nepamirškite, kad reikia pagalvoti apie programas. Dabar yra didžiulis pasirinkimas įvairiausių programų. Čia galima tik patarti – rinktis tik labiausiai reikalingas. Dažniausiai vis tiek naudojamos kelios programos, o visos kitos nenaudojamos. Žinant visa tai, galima pasirinkti geriausią pirkinį.