Kada naudinga pirkti komercines patalpas?

Tinkamos patalpos komercinei veiklai yra labai svarbu, tačiau, kai reikia apsispręsti ar jas pirkti, ar nuomoti, tai tenka ilgai svarstyti. Šiuo metu parduodamos komercinės patalpos Vilniuje yra geras pasirinkimas vietos atžvilgiu, tačiau svarstant pirkimo ar nuomos klausimą, tenka apgalvoti daug labai klausimų. Kaip nesuklysti renkantis tinkamą pasirinkimą?

Komercinės patalposSprendžiant, kuris variantas geresnis, negalima atsakyti vienareikšmiškai, nes viskas labai individualu. Norint žinoti ar jums verta nuomotis ar pirkti komercines patalpas, reikia viską gerai ir kruopščiai apgalvoti, ir apskaičiuoti. Žinoma, kai nėra finansinių galimybių, pavyzdžiui, verslas tik pradedamas, tai verta pradėti nuo patalpų nuomos. Kitais atvejais, kai galimi abu variantai, tačiau nežinoma, kuris geresnis, reikia sėsti ir viską skaičiuoti. Jei savininkui sudėtinga priimti tinkamą sprendimą, tai reikia pasitelkti į pagalbą buhalterio pagalbą arba kreiptis į kitą specialistą, kuris gali padėti viską apskaičiuoti. Juk nuomositės ar pirksit patalpas ne vieniems metams, todėl reikės apskaičiuoti labai daug įvairių niuansų.

Kartais nuoma pasirenkama esant tam tikroms situacijoms. Pavyzdžiui, patalpos nuomojamos net ir tais atvejais, kai turima pakankamai lėšų jų pirkimui, nes nežinoma ar verslo idėja bus gera. Taigi, jei nepaisant to, kad turite pinigų patalpų pirkimui, norite tiesiog pradėti verslą ir įsitikinti, kad sugalvota verslo idėja yra pelninga, tai galite išsinuomoti reikiamas patalpas, o vėliau priimsite sprendimą ar viską baigti, ar pirkti patalpas. Tai labai geras sprendimas iškart nepuolant pirkti patalpų, nes nežinoma ar jos atsipirks.

Taip pat yra tam tikri atvejai, kai turint lėšų, pirkti patalpas komercinės veiklos vykdymui, yra labai geras sprendimas net ir nežinant ar tas verslas bus sėkmingas. Taip yra tais atvejais, kai parduodamos labai geroje vietoje esančios patalpos už sąlyginai gerą kainą. Juk parduoti geroje vietoje patalpas labai paprasta, o ir kaina po kelerių metų bus daug didesnė, nei dabar. Yra dar ir kitas pasirinkimas, kuris yra naudingas. Tai susiję su tuo, kad komercinės patalpos esančios geroje vietoje perkamos investicijai. Kol projektas bus įgyvendintas, nupirktų komercinių patalpų vertė išaugs.

Kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl svarstant tą klausimą, kuris susijęs su komercinių patalpų pirkimu ar nuoma, turi būti sprendžiamas individualiai įvertinant turimus finansus, sprendžiant dėl jų panaudojimo ir atsiperkamumo bei to, kurioje vietoje yra tos patalpos. Tik viską įvertinus galima priimti tinkamą sprendimą.