Dell kompiuterių istorija

Dell kompiuteriai šiais laikais tikriausiais puikiai žinomi visiems – tai vienas populiariausių kompiuterių prekių ženklų. Kartu su Asus ir Lenovo bei Apple, Dell yra geriausiai parduodami nešiojamieji bei stacionarūs kompiuteriai. Apple ir Steve Jobs istorija puikiai žinoma visiems bent truputį besidomintiems kompiuterine technika, tačiau Dell istorija nėra tokia populiari ir plačiai paplitus. Kaip bebūtų, tai nepadaro jos mažiau įdomia ir būtent todėl pamėginsime aprašyti visus svarbiausius ir įdomiausius momentus iš Dell korporacijos istorijos. Visko pradžia – bendrabučio kambaryje

Nepatikėsite, tačiau Dell kompiuteriai buvo pradėti gaminti daugiau nei prieš 40 metų – dar 1984m. Tiesa, tuo metu įmonė, kurią įkūrė Markas Delas, vadinosi kitaip “PCs Limited”. Dar būdamas studentu, savo bendrabučio kambaryje Maiklas atidarė šią įmonę, kuri po kiek laiko virto multi milijonine korporacija.

Pačioje veiklos pradžioje Dell kompiuteriai ne tik kitaip vadinosi, tačiau ir buvo pardavinėjami visai kitu principu – jaunuolis Maiklas surinkinėdavo įvairius kompiuterius iš pavienių dalių, pagal specialius klientų užsakymus. Verslas sekėsi iš tiesų puikiai – per pirmuosius veiklos metus uždirbo net 73 milijonus JAV dolerių. Tiesa, Maiklas Delas startavo ne nuo nulio – pačioje veiklos pradžioje jo šeima į įmonę investavo 300 tūkst. dolerių. Prasidėjus įmonės augimui, atsirado ir pirmieji tikrieji Dell kompiuteriai. Pirmieji šios korporacijos gaminiai buvo parduodami po 795 dolerius už vienetą. Dabartinį pavadinimą “Dell computer corpuration” įmonė įgavo tik 1988 metais.

Įmonės augimas nuo pat jos įkūrimo iki dabar yra akivaizdus ir stabilus. Nors pajamos kiekvienais metais nėra stabiliai didėjančios, tačiau pačios korporacijos augimas yra stabilus. Tam labai didelę dalį daro ir gamybos linijos praplėtimas. Dell korporacija nebėra siejama vien tik su kompiuteriais – jie taip pat gamina audio aparatūrą, mobiliuosius įrenginius, televizorius ir t.t.

Tiesa, įsigyti korporacijos akcijų ir prisidėti prie jos augimo jau nebeįmanoma – 2013 metais Maiklas Delas su savo partneriais išpirko visas Dell akcijas ir tokiu būdu ši korporacija tapo uždarąja.