Įspūdžiai iš literatūros festivalio

Štai ir aš, atleiskite, kad taip ilgai nerašiau, tiesiog užpuolė visokie darbai… Man atrodo, kad manęs niekas neskaito, bet kai pradedu gauti laiškų, kad manęs pasigedo, suprantu, kad reikia greičiau parašyti naują blogo įrašą. Taigi, buvome literatūros festivalyje, kur buvo naudojamos vertimo paslaugos žodžiu ir raštu, ir mes turėjome nemažai laiko, kurį galėjome ten praleisti. Bet apie viską – nuo pradžių.

Gražusis miestas Briuselis

Atvykome su broliu į Briuselį dar ne tokį ir šaltą rudenį. Taip, mes juk žinome, kad ruduo gali būti labai įvairus. Jis gali tiesiog stingdyti šalčiu, o gali būti ir šiek tiek šiltesnis. Tai mes atvykome tada, kai dar buvo visai panašu į vasarą, ir net nereikėjo jokio palto. Buvo taip malonu eiti vidurį nakties visiškai šiltomis gatvėmis ir jausti, kad aplink taip saugu. Tai tikrai geras miestas, jeigu mes net naktį pasijautėme taip jaukiai. Gal naktis tam ir yra – kad galėtum lengvai atpažinti, kada iš tiesų saugu, o kada – ne. Kitą dieną pamatėme, kad gyvename tikrai nuostabiame mieste, o ir mūsų butas, kuriame apsistojome, buvo visiškai puikus.

Sudomino ne tik festivalis

Iš tiesų, kadangi į Briuselį atvykome tik kelioms dienoms, o buvo toks puikus oras, tai norėjosi pamatyti kuo daugiau, o ne tik nuvykti į literatūros festivalį. Mieste buvo daug gražių parkų, karališkų aikščių, nedidelių tvenkinių su retų rūšių paukščiais, o parkuose skraidė dirbtinai įveistos papūgos. Tad daug laiko praleidome parkuose, vaikščiodami, ir į konferenciją, dėl kurios atvykome, galiausiai pavėlavome. Atėjome, kai kalbėjo užsieniečiai kalbomis, kurių vertimo mums tikrai reikėjo. Matėme, kad gale yra sinchroninio vertimo būdelės, bet nežinojome, kur gauti ausines, kad tą vertimą žodžiu girdėtume. Taip pat pastebėjome, kad prie renginio aprašymo nebuvo vertimo raštu, tad akimirką išvis suabejojome, ar ten apskritai pasirodys kokių nors vertėjų, ar kas nors ką nors išvers mums. Taip bemąstant ir pagavo mūsų žvilgsnį tokios merginos, kurios parodė, kad ausinės vertimams stovi dėžėje prie sienos. Mes šiek tiek susigėdę ten prasibrovėme ir užsidėję ausines ėmėme klausytis diskusijos. Konferencija buvo tikrai ne prasta, nes kalbėjo lektoriai apie labai aktualias literatūros ir leidybos problemas. Tačiau knygų mugė, kuri vyko tose pačiose erdvėse, neatspindėjo viso renginio nuotaikos, nes knygos buvo pardavinėjamos tokios gana komercinės.