Stovyklavimo įranga savaitgalio žygiui: ką rinktis?

Orams gerėjant vis dažniau susimąstome apie savaitgalio išvykas ir žygius – tai puikus sprendimas, leidžiantis pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo, mėgautis gamtos ramybe ir jaukumu. Kad kelionė būtų sklandi ir patogi, reikalinga profesionali stovyklavimo įranga. Be to, keliautojai turėtų skirti laiko kelioninio bagažo planavimui – itin didelis kuprinės svoris taps nepatogumų priežastimi – praktika rodo, kad išsiruošę į kelių dienų išvyką galime išsiversti su itin minimaliu daiktų kiekiu.

Apranga

StovyklavimasKad stovyklavimas būtų patogus ir nekeltų diskomforto, didžiausią dėmesį skirkite aprangai. Kelioniniai rūbai turi būti patogūs, nespausti ir nevaržyti judesių. Taip pat, jie turėtų efektyviai garinti prakaitą, o tam tikrose situacijose (keliaujant nepalankiu oru ar sudėtingų sąlygų aplinkoje) – apsaugoti nuo išorinės drėgmės. Nepamirškite su savimi turėti atsarginių drabužių komplektą, tačiau neprisidėkite itin daug rūbų, kurie vis tiek nebus naudojami. Ypatingą dėmesį skirkite batams. Priklausomai nuo planuojamo žygio pobūdžio, gali skirtis batų apsaugos ir atsparumas aplinkos veiksniams, pvz., jei ketinate žygiuoti kalnuota vietove, reikės avalynės su papildomais sutvirtinimais pirštų srityje, jei ketinate lengvai pasivaikščioti – tiks ir sportbačiai, o jei galvojate apie ilgo atstumo ėjimą, rinkitės batus su storesnio pado pagrindu. Svarbiausia – kad batai būtų patogūs ir netrintų kojų. Niekuomet į žygį neimkite naujų ir dar nenešiotų batų.

Kuprinė

Žygiams ir išvykoms reikalinga patogi kuprinė. Savaitgalio kelionei tiks ir mažesnės 30–50 litrų talpos kuprinės. Rinkitės gaminį, kuris racionaliai paskirstys svorį (paprastai tokia kuprinė yra tvirtesnio pagrindo) ir turės patogias reguliuojamas petnešas, platų juosmens diržą. Primename, kad kuprinę reikėtų pasimatuoti su svoriu dar prieš kelionę – taip įsitikinsite, kad keliauti su pasirinktu modeliu bus išties patogu. Kuprinė turėtų būti atspari lietui arba turėti specialų apdangalą, apsaugantį nuo lietaus.

Miegmaišis

Jei planuojate žygį su nakvyne, jums reikės kokybiško miegmaišio. Šių pasirinkimas išties didelis, todėl neskubėkite priimti sprendimo. Rekomenduojame skirti laiko paieškai ir bendrauti su šios srities profesionalais, pvz., apsilankykite svetainėje aic.lt ir įvertinkite miegmaišius pagal individualius kriterijus – gaminiai skiriasi savo storiu, sezoniškumu, forma, gamybinėmis medžiagomis, užpildu ir kitais kriterijais. Trumpai vasaros kelionei tiks ir itin paprasti miegmaišių modeliai, tačiau ilgiems ir sudėtingiems žygiams reikės profesionalios žinomų gamintojų produkcijos.

Kitos smulkmenos

Kad kelionė būtų sklandi ir patogi, būtina pagalvoti apie papildomus žygio reikmenis – maisto dubenėlius ir gertuves, peilį, kirvį, virvę, pirmosios pagalbos vaistinėlę ir išgyvenimo reikmenis. Primename, kad žygio metu gali įvykti nelaimių, todėl apsaugokite brangius daiktus, pvz., piniginę ar mobilųjį telefoną. Rekomenduojame juos laikyti drėgmei atsparioje pakuotėje.

Gairės: