Kaip pasikeitė šiluma namuose

Kol vienuose namuose diegiamos modernizacijos ir šilumos siurbliai, kitose visas progresas tarsi stovi vietoje. Mes pagaliau padarėme tą žadėtą remontą, ir štai galime pasakyti, kaip dabar atrodo, kaip pasikeitė namų šiluma po to, kai buvo įdiegti tie šilumos siurbliai.

Susireguliavo drėgmė

Visų pirma, tai ingo tas dalykas, kuris mane asmeniškai visuomet labai erzindavo. Tai – drėgmės perteklius. Negalėdavau pakęsti tos drėgmės. Buvo net nelengva pasakyti, kodėl būtent atsirasdavo ta drėgmė. Gali būti, kad tai nesusiję su bloga šildymo sistema, gal tai buvo iš seniai buvusios bėdos. Vien statybininkų atidumas turi būti labai didelis dengiant stogą. Pavyzdžiui, kai yra dedama difuzinė plėvelė, tada jau irgi turi būti tinkamai viskas atlikta. Jeigu liks kažkokių stoge skylių, arba jeigu vata šiltinimo bus drėgna, tai iškart turėsite problemų. Taip nutinka dažnai, ir manau, kad ir mūsų namas galėjo būti ne išimtis. Nesmagu, kai matai, kad tapetai ant sienų viršuje pradeda rauktis. Kaip žinia, tiek drėgmė, tiek šiluma mėgsta kilti į viršų, taigi, ir man teko pajausti, ką tai reiškia, kai turi dėl kažkokių kažkieno klaidų gyventi netobuluose namuose. Čia kaip kokia liga, kurios negali rasti jokie gydytojai, nes arba jiems nesvarbu, arba simptomai iš tiesų ne taip lengvai išduoda ligą, belieka spėti. Taip ir pas mus situacija buvo su ta drėgme. Galų gale, vieni meistrai patarė įsigyti šilumos siurblius. Džiaugiuosi šiais labai protingais meistrais, tikrai gerą patarimą davė.

Reikia mažiau šilumos iš šalies

Dabar dar noriu palyginti gyvenimą prieš ir po būtent dėl tų siurblių. Kai atsirado šilumos siurbliai, kažkaip daug mažiau tenka suvartoti kuro apskritai bendram namo apšildymui. Man tai yra tiesiog nuostabiai smagu žinoti, kad viskas vyksta kur kas sklandžiau, kad galiu daug mažiau šilumos suvartoti. Vien tas anglių pirkimas kiekvienais metais varydavo iš proto. Atrodydavo, prisipirkti turi tiesiog visiškus kalnus, ir tik tada gali džiaugtis, išleidęs pusę atlyginimo.

Visada optimali temperatūra

Apskritai, jaučiasi kažkoks atsiradęs optimalumas, ko anksčiau niekada nebūdavo. Tarkime, būdavo, kad daugiau pakaitini, ir jau sproginėja vandens bakelis, ir visi kepame kaip kokioje pirtyje. Dabar kažkaip viskas paprasčiau – atrodo, šilta, o gal karšta, bet nėra ir tos kažkokios nenormalios kaitros. Kažkaip atrodo viskas visada maždaug vienoda – kas liečia būtent šilumą.