Kaip uždirbti iš baldų gamybos

Kaip pas jus atsidūrė nauji virtuvės baldai? Ar kažkas jums juos padarė, ar pirkote? Ar pažįstate žmogų, kuriam baldai yra visas gyvenimas? Jeigu nepažįstate – kviečiame susipažinti. Tai – Marius, kuris gamina baldus.

Mariau, kas tau yra virtuvės baldai?

Tai yra mano duona, mano darbas kasdieninis. Mano tėvas buvo stogų skardininkas, turėjo garažą ir daug įrankių. Aš nemėgau aukščio, todėl niekada jam nepadėjau. Bet, kol tėvas skardino, aš garaže gaminau baldus. Paskui kartais jau mus ir samdydavo taip: dėl baldų ir stogo. Tokia nestandartinė komanda, bet žmonės mus įsidėmėjo. Paskui tėvas mirė, man reikėjo nuspręsti, ką daryti. Trumpam gyvenau mieste, kai turėjau ten merginą, gyvenome bute ir planavome kažkaip taip nugyventi. Nors aš visą laiką jaučiau trūkumą. Svajodavau apie stakles, kreizą, apie pjovimo, naujus kalimo įrankius, naują grąžtą ir kaip aš įsirengčiau sau svajonių dirbtuves – garažą. Galiausiai vis tiek grįžau į mažą miestą, kur ėmė vienas po kito gimti mano pagaminami baldai.

Kaip tavo darbai atrodė anksčiau, o kaip atrodo dabar?

Tai kai pradėjau tada juos gaminti, iš pradžių užsakinėdavo pažįstami. Paskui per pažįstamus ir kiti užsakydavo kartais ką nors. Taip vis daugėjo užsakymų, bet darydavau viską gana pigiai. Galiausiai ėmė atsirasti ir tokių užsakovų, kurie norėdavo daugiau kažką padaryti. Bet niekada neturėjau labai ilgo eilės sąrašo, kada ką kam daryti. Tada būdavo tokios duobės, tušti laikotarpiai, kada niekam nieko nereikėdavo. Tada važiuodavau dirbti į Vokietiją paprastus darbus. Jeigu į tą laiką kas nors norėdavo baldų, jų nedarydavau. Dabar dirbu stabiliai, turiu kelis pameistrius, turiu užsakymų dideliam laiko tarpui į priekį, kartais net metų grafike beveik nebūna tuščios vietos. Matot, žmonės tokius pirkinius planuoja iš anksto. Vis tiek žino, kad darys remontą ar namą naują pirks, statys, žino, kad reikės baldų.

Kaip pasiekei tokio pagerėjimo?

Pasinaudojau vieno draugo verslininko patarimu ir investavau į visą šitą dalyką. Pirmiausiai – į reklamą. Žmonėms juk visada reikia tokių dalykų kaip baldai, tik jie pasirenka kitus meistrus. Pasireklamavau taip, kad rastų būtent mane.

Ko dažniausiai nori žmonės?

To, ko norėtumėte ir jūs. Kokybės už gerą kainą. Kad būtų ir praktiška, ir gražu, labai gerai derėtų prie interjero. Nori ir greičio, jeigu kažkur skuba. Stengiuosi visa tai suteikti.