Vaikai puošia mokyklą

Šiais laikais Naujųjų metų dekoras jau atrodo kitaip, nei prieš 15 metų mokyklose. Dar 2000 – aisiais visokios gražios blizgios girliandos tebuko kažkokia amerikoniška prabanga. Kažkas tokio, ko patys negalėjome turėti, o dabar tai įprasta.

Kalėdos ir Nauji metai seniau

Taigi, seniau Naujųjų metų dekoras gal net būdavo mažiau svarbus negu Kalėdų papuošimai. Tačiau mokykloje vaikams visos šventės suplakamos greitai į vieną. Vis tiek ir per Kalėdas, ir per Naujus metus tenka džiaugtis šventėmis nebe mokykloje, o su tėvais ar draugais (jeigu jau nesi mažas kūdikis). Tad tos šventės tikrai mokykloje nutikdavo dar prieš tikrąsias. Vaikams tai stebuklai, suaugusiems rūpesčiai ir džiaugsmas už savo vaikučius.

Snaigių karpymas visada būdavo kažkas tokio. Vieniems sekdavosi gerai. Ypač tiems, kam mamos duodavo mažutes žirklutes. Kitiems būdavo sunkiau, nes turėdavo tik dideles žirkles, o ir šiaip nesugebėdavo pačių geriausių snaigių iškarpyti. Taigi, Kalėdoms vaikai visada puošia mokyklų langus snaigėmis. Tą patį daro ir vaikų darželiai. Čia linksmybė yra tame, kad jie patys iškarpo, paskui gali visiems parodyti – žiūrėk, ten mano. Taip sužadinamas ir kūrybiškumas, ir bendruomenės jausmas, ir Kalėdų laukimas prasmingesnis. Ugdomos geros savybės. O ir kaip papuošimai snaigės yra visai gražu. Vaikai atsimena, kad prie langų lįsti kaip tik dažniausiai ir tenka rudenį, kai kamšomi langai, ir dar vėliau už kelių savaičių, kai klijuojamos snaigės. Taip pat senais laikais ir eglutė būna puošiama visokiais žaisliukais, kuriuos vaikučiai patys padaro. Visi esame matę tų eglučių, apkarstytų pieno pakeliais, tualetinio popieriaus ruliukais ir panašiomis grožybėmis.

Šventės dabar

Kaip atrodo Naujųjų metų dekoras šiais laikais? Jis pasikeitęs, jis kitoks. Tai, ką matydavome tik spalvotuose kataloguose, turime pas save. Jau visi pamiršo senuosius žaisliukus. Dabar ant eglutės kabinami vienodos spalvos bumbulai, visur uždengiama blizgančiomis girliandomis kiekvienas pastato kampas. Puošyba vyksta ir viduje, ir lauke, kam kaip labiau patinka. Šventinę nuotaiką žmonės mėgsta jaukinti ir pakabindami visokių šviečiančių dalykų. Lemputės, elektrinės žvakės, ko tik nebūna prigalvojama. Visi šie dalykai kuria malonią šventinę atmosferą ir kiekvienas žmogus gali džiaugtis, kad greitai Kalėdos, o dar greičiau ir Naujieji metai. Pastariesiems dekoras gali būti ir kitoks, mat jeigu vakarėlis yra teminis, tai tada reikia ir kitaip papuošti, išdekoruoti erdves, bet visko yra pirkti net ir internete.