Surizikavau: paskola įkeičiant automobilį

Išbandžiau vieną naują (man) paslaugą, tai – paskola įkeičiant automobilį. Kadangi anksčiau nieko panašaus nebuvau daręs, o ir girdėjęs iš kitų žmonių nieko nebuvau, tai buvo labai keista, neįprasta, net nesitikėjau, kad visgi viskas gana paprastai pavyks. Štai mano patirtis.

Paskolos prireikė studijoms

Kai rugsėjo mėnesį grįžau į mokslus, supratau, kad esu už valstybės finansuojamų studentų rotacijos ribos. Pasirodo, taip nutinka, jeigu nutrauki studijas, o vėliau į jas grįžti – turi toliau jau pradėti mokėti už mokslą. Tačiau tik iki tol, kol tavo pažymiai neprasimuš į viršų, ir tu vėl nepereisi į nemokamą mokslo vietą. Taigi, turėjau apsispręsti labai greitai. Ką daryt? Studijuoti toliau iš kažkur sukrapščius pinigų, ar mesti viską ir išvažiuoti į Norvegiją kirsti miškų? Nesinorėjo būti tuo, kuris papildo liūdnas laimės Lietuvoje neradusių emigrantų vietas, todėl nutariau surizikuoti. Apsvarstęs visas pinigų gavimo alternatyvas supratau, kad paskola internetu man padarytų mažiausiai nuostolių ir turbūt tokiu būdu pasijausčiau laimingiausias. Galėjau kreiptis pagalbos į savo gimines. Tačiau jie manęs ir taip dažniausiai nepalaikydavo. Kiekvienas mano žingsnis jiems atrodydavo blogas ir tam, kad pateisinčiau savo veiksmus, turėdavau kone rankomis vaikščioti. Eiti prašyti paskolinti pinigų – man tai tikrai nepatiktų. Jau geriau paskola internetu, niekas nesužinos, o pinigus kaip nors grąžinsiu.

Įkeičiant automobilį – mažiau rizikos

Buvau prisiklausęs milijonus istorijų apie tai, kaip žmonėms areštuoja turtą, ir jie lieka ant plikos žemės. Žinoma, kad nesinorėjo, jog kas nors areštuotų, pavyzdžiui, mano tėvų namus. O taip pat ir nenorėjau taip pasiskolinti, kad paskui visą gyvenimo pusę vargano atlyginimo kločiau kaip tik už šią paskolą. Taigi man teko kitoks variantas – paskola įkeičiant automobilį. Supratau, kad taip yra rizikos ir nuostolių mažiausiai. Visų pirma, kai automobilio kaina skaičiuojama, ji dar yra gana didelė. Jeigu po dviejų metų nepavyktų grąžinti paskolos, tuomet atiduotas automobilis jau netgi būtų žymiai nuvertėjęs. Be to, suteikdamas kaip užstatą automobilį aš tarsi apsidraudžiu. Tada atsiranda garantija, kad niekas nieko iš manęs vidurį baltos dienos netikėtai neatims. Jeigu ko ir neteksiu negalėdamas susimokėti mėnesinių įmokų – tai automobilio, kuris, tiesą sakant, man kur kas mažiau reikalingas negu studijos universitete. Net jeigu apskritai nebenorėčiau nieko grąžinti, o visą atlyginimą panorėčiau tempti į namus, laisvai taip ir darysiu, tiesiog atiduodamas automobilį.