Senos ir naujos statybos butai Vilniuje – kaip nesuklysti renkantis?

Naujos statybos butai VilniujePastaraisiais metais dėmesys nekilnojamojo turto projektams sparčiai auga. Naujos statybos butai Vilniuje sulaukia išskirtinio pirkėjų dėmesio. Toks būstas vertinamas dėl daugybės savo privalumų: estetikos, komforto ir patogumo. Tiesa, nereikėtų paneigti ir senos statybos butų populiarumo. Tai gyvenamoji erdvė, pasižyminti mažesne kaina, patogia infrastruktūra ir tradiciniu būsto išplanavimu. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad priimant tiek vieną, tiek kitą sprendimą, būtina įvertinti tam tikrus aspektus, padėsiančius nepasimesti gausiojo būstų pasiūloje.

Senos ir naujos statybos butai Vilniuje – pagrindiniai klausimai

BŪSTO LOKACIJOS VIETA. Tai vienas svarbiausių klausimų, kuriuos turite įvertinti prieš įsigydami būstą. Nepriklausomai nuo to, ar vertinate didmiesčio ritmą, ar ieškote buto miegamajame rajone, turite būti tikri, kad susisiekimas su miestu nekels rūpesčių. Paprastai senos statybos daugiabučiai yra įkurti šalia pagrindinių miesto gatvių, viešojo transporto stotelių, didžiųjų prekybos centrų / mokyklų / vaikų darželių, o naujos statybos butai – kiek atokiau nuo miesto triukšmo, ramesniuose, rečiau lankomuose mikrorajonuose. Vis dėlto, nepamirškite, kad jūsų patogumui jie privalo užtikrinti lengvą susisiekimą su miestu tiek privačiu, tiek viešuoju transportu.

IŠLAIKYMO SĄNAUDOS. Būsto išlaikymas yra svarbus kriterijus, kurį privalote racionaliai įvertinti, kad išvengtumėte neplanuotų finansinių sunkumų ateityje. Ne paslaptis, kad senos statybos butų išlaikymas reikalauja gerokai didesnės pinigų sumos, lyginant su naujos statybos daugiabučiais, ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie šildymo išlaidas. Paprastai didžiausios šildymo išlaidos siejamos su blokiniais senaisiais daugiabučiais. Kiek mažesnės – su mūriniais namais. Tiesa, daug kas priklauso nuo to, ar namas yra renovuotas, kokiai energinei klasei jis priskiriamas, kokie langai yra naudojami ir pan. Šiuos aspektus privalote įvertinti net ir tuomet, jei renkatės naujos statybos butą.

BENDROS ERDVĖS. Pirkdami butą, gaunate ne tik privačią namų erdvę, bet ir bendras kiemo, laiptinės, lifto erdves, kurias matysite kiekvieną dieną. Naujos statybos butai Vilniuje šiam aspektui skiria ypatingą dėmesį. Privatūs vidiniai kiemai suteikia galimybę mėgautis maloniu laiku su šeima, rakinamos laiptinės, erdvūs liftai suteikia daugiau patogumo ir saugumo. Svarbų vaidmenį atlieka ir privačios automobilių stovėjimo aikštelės, šalia esančios pasivaikščiojimų erdvės ir kt. Jei renkatės senos statybos butą, šiuo klausimu turite išlikti ypatingai budrūs, kadangi neretai gyvenamoji aplinka nedžiugina nei savo estetiniais sprendimais, nei saugumu. Nepamirškite apžiūrėti ir rūsio, sandėliukų patalpų, kad įsitikintumėte, jog jos yra rakinamos, prižiūrimos, sausos ir tvarkingos. NT ekspertai primena, kad neprižiūrėtos bendrosios erdvės perspėja apie greitu metu jūsų laukiančias papildomas išlaidas ir remonto darbus.