Mėgstamiausi žinomų žmonių patiekalai

Kiekvienas turime savo mėgstamą patiekalą. Vienas negali gyventi be juodojo šokolado, kitam mėgstamiausias patiekalas yra saldžiarūgščiai marinuoti agurkai, trečiam – mėsainiai ar pica. Ne išimtis ir istorinės asmenybės bei šių dienų įžymybės. Pasižiūrėkime, kokius patiekalus labiausiai vertina ar savo laiku vertino žinomi pasaulio žmonės.

Beyonce

PatiekalaiAmerikiečių dainininkė Beyonce mėgsta sekmadieniais valgyti picą. Taip pat tarp jos mėgstamų valgių yra iš čili pipirų gaminamas karštasis padažas bei „Popeyes“ skrudinta vištiena su sausainiais. Kadangi atlikėja gimė ir užaugo Teksase, jai imponuoja šio krašto virtuvė. „Gera valgyti Teksase!“ – kartą apie savo gimtąjį kraštą yra pasakiusi Beyonce.

Kleopatra

Egipto karalienė Kleopatra be abejonės buvo žavinga asmenybė. Žavingi ir jos maisto pasirinkimai. To meto Egipto virtuvė buvo Viduržemio regiono ir arabų pasaulio virtuvių mišinys. Pagrinde Kleopatra valgė žuvį, mėsą, tyrą alyvuogių aliejų, lengvą sūrį, daržoves, grūdus, maistas buvo skaninamas aromatinėmis žolelėmis. Kleopatrai patiko įdaryti karveliai, prie kurių buvo derinamos sezoninės daržovės, pupelių ar kitos rūšies sriuba. Jei karalienė užsimanydavo ko nors ypatingesnio, jai buvo patiekiama Nile pagauta žuvis, saldumynai iš figų ir riešutų, dažnai dar ir padengti medumi.

Justin Timberlake

Visame pasaulyje mėgstamų dainų atlikėjas Justin Timberlake vertina maistą ir tarp jo mėgstamiausiųjų galime paminėti mėlynių blynus, įvairius sausus pusryčius su pienu. Justinui sunku atsispirti saldumynams su šokoladu, jis taip pat mėgsta itališką patiekalą, gaminamą iš makaronų, omarų ir pecorino sūrio. Verta paminėti, kad ryte dainininkas stengiasi valgyti kuo daugiau baltymų turinčio maisto ir pusryčiai jam yra šventas reikalas, todėl jų niekuomet nepraleidžia.

Napoleonas Bonapartas

Napoleono Bonaparto asmenybėje įdomiai apsijungia paprastumas ir prakilnumas. Prancūzijos imperatorius sirgo gastritu, todėl turėjo valgyti lengvesnį maistą. Jam buvo privalu valgyti kuo dažniau. Bonapartui patiko tokie patiekalai kaip bulvių sriuba, pupelės, svogūnai. Jo mėgstamiausias patiekalas buvo Marengo vištiena, kurią specialiai jam patiekdavo Marengo mūšio lauke. Tai troškinta vištiena, kuri gardinama česnakais, keptais kiaušiniais, vėžiena ir pomidorais. Pasakojama, kad šis patiekalas buvo sukurtas tuomet, kai Napoleono virėjas iš aplinkinių namų surinko ingredientus, kuriuos pajėgė rasti, ir pasistengė pagaminti skanų patiekalą. Būtent dėl šios priežasties Marengo vištienoje yra iš pirmo žvilgsnio nederantys ingredientai.

Selena Gomez

Menininkė ir filantropė Selena Gomez mėgsta „Cheetos“, šokoladą, actą bei marinuotus produktus. Jei kalbėti apie keistesnius įžymybės kulinarinius pomėgius, verta paminėti faktą, kad Selenai kartais patinka suvalgyti citriną. Kartkartėmis ant citrinos griežinėlių ji pabarsto druskos. Beje, menininkė neatsisako tokio gėrimo kaip „RedBull“ ir mėgsta valgyti „Subway“ restoranuose.

Abraomas Linkolnas

Kas sakė, kad valstybių lyderiai privalo mėgti ištaigingą maistą? Per iškilmingas diplomatines šventes Abraomas Linkolnas valgė prabangiai, tačiau panašiai kaip ir Napoleonas kasdieniniam savo meniu rinkosi gana paprastą maistą. Linkolnui patiko obuoliai, kava, jautiena. Mėgstamiausias dienos valgis jam buvo pusryčiai. Jei kalbėti apie nekasdieniškesnius patiekalus, Amerikos prezidentui patiko austrės. Per antrąją Linkolno inauguraciją jos buvo patiektos svečiams ir jas visi taip noriai valgė, jog austrių pritrūko.