Kūno formavimas

Fitnesu užsiimantiems sportininkams kreatinas nėra naujiena. Vieni sportininkai noriai vartoja šį produktą, kiti laikosi nuomonės, kad tokių priedų geriau nevartoti. Štai keletas nuomonių ir pasakojimų, kaip žmonės siekia suformuoti savo kūną.

7 metus sportuojantis vyras

Šis jau septynerius metus štangą keliantis vyras sako, kad jam kreatinas buvo pagalbinė priemonė tik tam tikrame etape, o vėliau jis priėjo prie šiek tiek kitokio būdo padėti savo kūnui lengviau suformuoti norimas formas.

„Kai tik pradėjau sportuoti, iškart ėmiausi visko iš visų jėgų. Buvau mokyklos laikais apkūnus berniokas, kuriam niekaip nepavykdavo susirasti panelės ar bent patraukti jų dėmesį. Tačiau vienu metu, dvyliktoje klasėje, pusbrolis ėmė lankyti sporto klubą. Jis buvo labai lieknas, kaulėtas berniukas, turėjęs tų pačių problemų dėl merginų. Kai pamačiau, kaip jis vos per pusmetį sustiprėjo, tapo panašus į vyrą, susilaukė merginų dėmesio, paklausiau, kas jam padėjo. Sakė, sportuoja, geria kreatiną, atiduoda visą save, ir dabar gali džiaugtis tokiais rezultatais. Aš irgi panorau tokio gero efekto, todėl taip pat iškeliavau į sporto klubą. Iš pradžių vos paveždavau tokias treniruotes, galvojau, nesugebėsiu. Bet jau po savaitės pastebėjau, kad sportuoti tampa lengviau, turbūt tai tampa įpročiu. Tada pakeičiau mitybą, joje daugiau atsirado baltymų, taip pat kreatinas, ir ėmiau daugiau sportuoti, mažiau laiko švaistyti prie kompiuterio. Po dviejų metų jau atstovavau savo sporto klubą keliose varžybose, kuriose kelis kartus netgi pavyko gana gerai pasirodyti. Vėliau sportuodamas kelis kartus keičiau savo sporto šakos kategoriją, buvo taip, kad ir kreatino nebevartojau, nes tai jau tapo nebe efektyvu. Taigi, taip kultūrizmas man atvėrė akis ir leido tapti tikru vyru“, – didžiuojasi šis žmogus.

3 metus sportuojanti moteris

Jau trejus metus sportuojanti Agnė sako, kad jai kreatino reikėjo ir tebereikia. „Tik labai saikingai. Vyrams reikia labai ryškių, stipriai išreikštų, vizualiai gerai matomų raumenų, moterims tokio poreikio nėra. Kaip tik vis reikia stengtis išlaikyti tą ribą, kad netaptum pernelyg vyriška. Taigi, man kreatino neprireikė taip daug. Visgi, kartais vis tenka daugiau pasistengti, būna laikas, kai turiu ruoštis varžyboms. Tada jau niekur nepaspruksi, tenka stengtis ir vartoti visus tuos papildus. Apskritai tuomet labai pasikeičia diena, reikia labai prisižiūrėti, kad tik netyčia kokio saldainio nesuvalgytum, reikia atsisakyti vakarėlių ir visokių šampanų, bet kai pasieki tikslo, būna labai malonu“, – šypsosi Agnė.