Kaip teisingai pasirinkti oro kondicionierių?

Geras vidaus patalpų mikroklimatas svarbus visiems. Tam įtakos turi daugelis faktorių, o vienas iš jų – oro kondicionavimas ir vėdinimas. Norėdami sužinoti dar apie oro kondicionierius, turėtumėte susipažinti su pagrindiniais patarimais kaip jį pasirinkti.

Labai svarbu pasirinkti ne tik tinkamą modelį, bet ir galingumą. Oro kondicionierių galingumas žymimas kW. Taigi, galingumas tampa viena iš pagrindinių savybių, kuri svarbi norint užtikrinti tinkamą kondicionavimą. Juk skiriasi patalpų dydžiai, o didesnei patalpai reikės ir galingesnio įrenginio, kai tuo tarpu norint atvėsinti ar sušildyti mažą kambarį pakaks mažo galingumo. Geriausia kreiptis į pardavėjus, kurie atsižvelgę į patalpų dydį padės pasirinkti tinkamą galingumą, kuris užtikrins gerą kondicionavimą.

Ne mažiau svarbus ir tinkamas vėdinimas. Tuo rūpintis reikia iš anksto, nors galima padėtį ištaisyti ir jau pastatytame pastate. Gerai, jei vėdinimas projektuojamas buvo tik pradėjus projektuoti pastatą. Tuomet ir kondicionavimą pasirinkti bus daug lengviau. Tiesa, šiuo atveju vėdinimas nereiškia, kad tai atliekama pravėrus langus. Tinkamas vėdinimas užtikrinamas įrengiant vėdinimo sistemas.

Renkantis oro kondicionierius pirmenybė dažniausiai teikiama japonų gaminiams. Tai aukštos kokybės garantija, tačiau galima rasti ir kitų gamintojų, kurie gamina taip pat kokybiškus gaminius. Verta paminėti ir tai, kad japonų gaminami oro kondicionieriai įprastai kainuoja brangiau, dėl to daugelis ieško alternatyvų. Štai tuomet perkami Taivano, Korėjos, Kinijos oro kondicionieriai. Vis dėl to, reikia pasakyti, kad ne tik gamintojas gali nulemti kaip ilgai ir sėkmingai jūs naudositės įrenginiu. Svarbiau tampa to įrenginio savybės. Taip pat reikia pasirinkti ne tik tinkamą galingumą, bet ir kondicionieriaus tipą. Jie gali būti sieniniai, kasetiniai, palubiniai, ortakiniai. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl reikia vertinti viską individualiai pritaikant prie esamos situacijos.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad oro kondicionierius būtų pasirinktas toks, kad atitiktų jūsų lūkesčius. Vieniems svarbi kaina, todėl ieškomas pigus daiktas, o kitiems reikia, kad jis būtų galingas, tuomet ieškomas didelio galingumo įrenginys. Viskas priklauso nuo individualių poreikių, kurie skiriasi. Oro kondicionierius gali pagerinti tiek vidinių patalpų mikroklimatą, tiek ir tose patalpose esančių žmonių būseną. Juk visuomet maloniau būti tinkamos temperatūros pastate. Niekas nenori būti ten, kur yra per karšta, ar per šalta. Be to, tinkamai parinkta vidaus patalpų temperatūra teigiamai veikia ir sveikatą. Tai labai svarbu mums visiems.