Įvairūs apgamų šalinimo metodai

Apgamai – tai ne tik dažnai neestetiškai atrodantys dariniai, tačiau kartais ir rimto pavojaus sveikatai pranašai. Apgamus žmonės jau nuo seno šalino dėl nepatrauklausios jų išvaizdos ir tam pasitelkdavo pačius natūralius arba vėliau – chirurginius metodus. Šiandien apgamu salinimas galimas įvairiausiais būdais – inovatyvių tendencijų sekėjai renkasi lazerinę dermatologiją, tradicinių pasirinkimų šalininkai pasitiki chirurgija, o ekologiją ir natūralumą vertinantys žmonės bando apgamus šalinti įvairiais gamtos suteikiamais produktais. Nors skirtingų metodų proceso trukmė ir eiga skirtinga, tačiau niekas negalėtų panegiti, jog kažkuris metodas yra neefektyvus.

Metodai

Seniau dar mūsų seneliai ir proseneliai naudodavo tik natūralius būdus apgamų šalinimui, tačiau ir šiandien vis dar esti nemažai šių metodų šalininku. Nors apgamu salinimas natūraliais būdais trunka išties kur kas ilgiau nei bet kuris chirurginis ar lazerinis metodas, tačiau tai visiškai nekenkia žmogaus odai ir beveik niekada nesukelia jokių šalutinių poveikiu. Dažniausiai natūralaus metodo šalininkai norimus pašalinti apgamus tepa arbatmedžio bei ricinos aliejais, deda įvairius kompresus iš kiaulpienių šaknų, rūgščių obuolių, naudoja svogūnų sultis ir net kepimo sodą. Pagrindinis šių metodų privalumas – tai saugumas.

Tobulėjant medicinai po natūralių metodų atsirado ir įvairios chirurginės apgamų šalinimo provedūros, kurios paprastai apgamą panaikina iš karto, tačiau gijimo ir atsistatymo laikotarpis užtrunka gan ilgai. Populiariausios chirurginės procedūros – tai apgamu salinimas prideginimu, kai apgamas yra naikinamas aukšta temperatūra, apgamų šalinimas šaldymu, kai apgamas yra veikiamas ypatingai žema temperatūra bei chirurginis apgamo išpjovimas. Išpjaunant apgamą jis iš karto pašalinamas, tačiau tenka siuti žaizdą, ją tvarstyti ir dažniausiai toje vietoje gali likti randas.

Pati naujausia tendeincija – tai apgamų naikinimas lazeriu. Tai puikus pasirinkimas, norintiems sutaupyti laiko ir greitai matyti rezultatą tuo pat metu išvengiant sunkaus gijimo ir randų. Lazerio šviesa veikiama nuskausminta apgamo vieta, kuri sunaikina apgamo šaknis ir patį apgamą. Procedūra neskausminga, gijimo laikotarpis nesunkus, nereikia siuvimo, tvarsčių ir, žinoma, nelieka randų. Užtenka pleistro, saugotis nuo saulės bei tinkamos higienos.

Gairės: